Trezory podle obsahu

Trezory podle obsahu

Trezor na zbraně GLST470Když si pořizujete trezor, jistě už máte představu o tom, které věci v něm budete mít uschované. Podle toho také potom budete vybírat i příslušný trezor. Jiný trezor si budete pořizovat na peníze a cennosti, jiný na zbraně, dokumenty nebo datové nosiče.

Pokud si trezor pořizujete především pro cennosti a peníze, úplně vám postačí menší trezor, který můžete zasadit do nábytku nebo do stěny. Pořídit si je můžete nejen domů, ale také do kanceláře. Kromě peněz se v nich často uchovávají kolky, stravenky, šeky, ale také šperky.

First Alert 2072F Anti Theft SafeDalší skupinu tvoří trezory na dokumenty, smlouvy a další písemnosti. U nich je důležitý ukládací prostor, který lze ve většině případů přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka. V tomto případě je lepší volit trezor s protipožárním provedením, které vaše dokumenty ochrání i proti požáru. Tyto trezory bývají často tvořena více plášti. S trezory na dokumenty se nejčastěji setkáte na úřadech nebo ve velkých podnicích. Jako trezory na dokumenty se nejčastěji používají archivační, neboli nábytkové trezory.

Trezory pro datové nosiče jako jsou CD, DVD, BLUE-RAY nebo USB zařízení by měli být antistatické a ohnivzdorné, aby ochránily uložené věci nejen před zloději, ale také před požárem. Tyto nosiče jsou totiž velmi citlivé na teplo a při vyšší teplotě se mohou snadno poškodit. Odolnost proti ohni je garantována u každého trezoru trochu jinak, většinou se ale pohybuje od 60 do 120 minut. I tyto trezory lze vnitřně upravovat podle přání zákazníka.

V neposlední řadě jsou na trhu k dispozici také trezory na zbraně. Tyto trezory se vyrábějí v různých bezpečnostních třídách, které zajišťují bezpečnou úschovu zbraní, střeliva a dalšího střeleckého příslušenství. Pořizují si je hlavně policisté, myslivci, ale také příležitostní střelci. Vybírat můžete také z různých velikostí, záleží na tom, zda máte dlouhé nebo krátké zbraně.

O webu

Jestliže přemýšlíte o pořízení trezoru například do kanceláře nebo k sobě domů, a nevíte si rady, podle čeho vybrat ten pro nás nejvhodnější, naše stránky vám v tom jistě pomohou. Najdete zde informace o různých trezorech, které se liší svou mírou zabezpečení, velikostí, kapacitou nebo typem zámku. Trezory se rozlišují také podle jejich umístění nebo podle jejich obsahu.