Uzamykání trezoru

Uzamykání trezoru

Nábytkový trezor na dokumenty Diamant Premium, BT II.U každého trezoru je samozřejmě nejdůležitější systém jeho uzamykání. Rozlišují se tři základní typy zámků, kterými jsou motýlkový bezpečnostní klíč, mechanický kódový zámek a elektronický kódový zámek. Všechny tyto typy zámků lze libovolně kombinovat a zvyšovat tak míru zabezpečení vašich věcí v trezoru.

Jednou z možností, kterou můžete zvolit, je trezor s uzamykáním na klíč, který je vhodný především v případech, kdy přístup k trezoru má jen malý počet lidí. Je to jeden z nejběžnějších a nejsnadnějších způsobů uzamykání trezorů. Výhodou u tohoto typu zámku je, že si nemusíte pamatovat žádný kód. Na druhou stranu byste měli raději velmi dobře schovat klíč, nebo ho nosit neustále u sebe.

Velmi oblíbenou formou uzamykání trezorů je zámek na elektronický kód či elektronický kombinační zámek, což je o něco lepší verze elektronického kódu, protože u tohoto typu zámek zajišťuje díky spojení elektronického systému a mechanického odblokování zámku o něco větší bezpečnost. Trezor se pak otevírá zadáním kombinace čísel na klávesnici. Nemusíte se pak bát, že byste někde mohli ztratit klíč, ovšem musíte si pamatovat kód. Další výhodou je, že kód můžete kdykoliv změnit.

Trezor do zdi SentrySafe 7150Posledním typem je mechanický kódový zámek, který trezor otevírá mechanickým vytáčením potřebné kombinace čísel na číselníku. S tímto typem zámků se setkáte spíše u trezorů patřících k vyšším bezpečnostním třídám.

Takovou novinkou u trezorových zámků jsou zámky na otisk prstu. Zatím ale nejsou moc rozšířené a najdete je nejčastěji u trezorů, které nemají certifikaci.

Zámky patřící do stejné bezpečnostní třídy mají srovnatelnou bezpečnost, ale liší se komfortem obsluhy a různými funkcemi, jako jsou například rychlost a jednoduchost otevření, různá pravidla týkající se bezpečného uložení klíče či na plánovanou změnu kódů, časové zpoždění při otevření trezoru, omezení přístupu a mnoho dalších.

O webu

Jestliže přemýšlíte o pořízení trezoru například do kanceláře nebo k sobě domů, a nevíte si rady, podle čeho vybrat ten pro nás nejvhodnější, naše stránky vám v tom jistě pomohou. Najdete zde informace o různých trezorech, které se liší svou mírou zabezpečení, velikostí, kapacitou nebo typem zámku. Trezory se rozlišují také podle jejich umístění nebo podle jejich obsahu.