Trezory podle parametrů

Trezory podle parametrů

Trezor na zbraně AR34FNa základě parametrů rozlišujeme trezory podle jejich velikosti a kapacity. Dalším důležitým parametrem, který musí trezory splňovat, je jejich odolnost vůči ohni.

Ohnivzdornost je důležitá především u trezorů, které jsou určeny především pro ochranu cenných dokumentů, peněz, ale také datových nosičů, a to nejen před ohněm, ale také vysokou teplotou nebo kouřem. Nejdůležitějším kritériem při výběru tohoto typu trezoru je především časové odolnost, tedy doba, po kterou je trezor schopen odolávat žáru. Trochu jiné parametry mají trezory určený pro papírové dokumenty, a jiné pro datové nosiče. Na trhu se nejčastěji potkáte s ohnivzdornými trezory do 60 minut nebo 120 minut. Všechny tyto trezory by měli být certifikované.

Malý trezor Sentry Safa HD2100LTrezor byste měli vybírat s tím, že už víte, co v něm bude uschováno. Podle toho totiž vybíráte velikost trezoru. Rozměry trezoru by totiž měli být v souladu s vámi vybraným prostorem. To se týká především nábytkových trezorů, trezorů umístěných do zdi či do podlahy. Kromě samotné velikosti je nutné věnovat pozornost také váze trezoru, která by měla být přizpůsobena statice budovy.

Vybírat trezor byste měli také podle kapacity. Vědět byste měli nejen to, co budete v trezoru uschovávat, ale také v jakém množství. Jasnou představu byste měli také mít ohledně vnitřního vybavení trezoru. V některých případech bývají trezory vybaveny poličkami. Pokud poličky nepotřebujete, ale rádi byste si do trezoru pořídili malé vnitřní schránky, do kterých byste jednotlivé cennosti ukryli, neměl by v tom být žádný problém.

Trezor byste měli vždy vybírat o něco větší, než jakou máte představu. Za nějaký čas v něj určitě budete chtít uschovávat větší množství věcí, takže větší trezor se vám rozhodně vyplatí. A to nejen kvůli místu, ale také kvůli ušetřeným penězům, které byste museli vynaložit na koupi nového trezoru.

O webu

Jestliže přemýšlíte o pořízení trezoru například do kanceláře nebo k sobě domů, a nevíte si rady, podle čeho vybrat ten pro nás nejvhodnější, naše stránky vám v tom jistě pomohou. Najdete zde informace o různých trezorech, které se liší svou mírou zabezpečení, velikostí, kapacitou nebo typem zámku. Trezory se rozlišují také podle jejich umístění nebo podle jejich obsahu.